Położenie

Położenie

Studiuj we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu to nie tylko nauka, to także podróż przez miasto, które tętni życiem i inspiruje. Wrocław to urokliwe miejsca, takie jak magiczny Ostrów Tumski czy uroczy Rynek, ale także niekończąca się lista wydarzeń i możliwości spotkania ciekawych ludzi.

Przyjdź i dołącz do tłumu entuzjastów na Jarmarku Świętojańskim, Festiwalu Filmowym czy Festiwalu Jazz nad Odrą. Spróbuj różnorodnej kuchni podczas Europy Na Widelcu lub weź udział w próbie ustanowienia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Wrocław to miasto, które nieustannie się rozwija i przyciąga turystów z całego świata.

Jesteśmy pewni, że odkryjesz swoje ulubione miejsca i poczujesz się tu jak w domu. Wrocław serdecznie wita ludzi z różnych zakątków Polski i świata. Przekonaj się sam!

Kampus uczelni

Kampus znajduje się 20 minut spacerem od serca miasta, czyli Rynku. Znajdziesz tam niezliczoną ilość kawiarenek, knajpek i klubów, gdzie możesz posiedzieć z przyjaciółmi.

To miejsce kipi urokiem o każdej porze roku – wiosną, latem i jesienią otoczone zielenią, oferując przyjemne zakątki do relaksu między zajęciami. Z kolei zimą życie przenosi się do uczelnianych knajpek i miejscówek. Kampus to nie tylko przestrzeń do nauki, to także centrum aktywnego życia uczelnianego.

Spacerując po kampusie, nie tylko spotkasz swoich kolegów i koleżanki, ale także profesorów, gotowych podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Kto wie, może nawet zdobywca pięciu ośmiotysięczników poprowadzi dla Ciebie zajęcia z logistyki!

Początkowo liczba budynków może Cię przytłoczyć, ale za chwilę będziesz wiedział, gdzie jest “Zetka”, jak przejść z budynku E do budynku H – mapę kampusu znajdziesz w wielu miejscach.

Budynki

Budynki to nie tylko sale wykładowe i ćwiczeniowe. To także:

  • laboratoria chemiczne
  • biblioteka jako miejsce do pracy samodzielnej i w grupie
  • książkomat, który ułatwi wypożyczanie książek
  • miejsce do kreatywnej pracy w inkubatorze akademickim
  • przestrzeń do symulacji biznesowych za pomocą VR
  • fajne miejscówki do chillowania
  • knajpki, bary, café pointy, bistra

Jesteśmy eko

Dbamy o to, aby nasz kampus był przyjazny zarówno ludziom, jak i środowisku.

Dlatego postawiliśmy ule na dachu budynku CKU, stworzyliśmy łąkę dla pszczół i w pierwszym roku zebraliśmy 80 kg miodu! Na terenie uczelni znajdziesz także hotele dla owadów. Pszczoły, trzmiele, ważki i biedronki to nasza codzienna, mile widziana fauna.

Dzięki dostępowi do źródełek wody pitnej na terenie UEW, z których korzystają studenci i pracownicy, unikamy wyrzucenia na wysypiska nawet 3 milionów butelek rocznie!

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia