
14 marca 2024 r. po raz kolejny obchodziliśmy Święto Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Razem z Władzami, Senatem i całą Społecznością UEW celebrowaliśmy kolejny, 77. rok działalności naszej Uczelni.
Święto naszej Uczelni upamiętnia datę pierwszego wykładu akademickiego wygłoszonego 3 lutego 1947 r. przez profesora Wincentego Stysia dla studentów Wyższej Szkoły Handlowej. By godnie uhonorować tę datę, w czwartek 14 marca w Sali Audytoryjnej im. Profesor Stanisławy Bartosiewicz spotkaliśmy się w znamienitym gronie: Profesorów Honorowych, Pracowników i Absolwentów oraz przedstawicieli Doktorantów i Studentów. Oprócz członków Społeczności UEW powitaliśmy także Gości i Przyjaciół naszej Uczelni: Przedstawicieli świata nauki, polityki i administracji oraz biznesu.
Tegoroczne Święto Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu było także ostatnim takim wydarzeniem w finalnej kadencji JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Kalety. W trakcie wydarzenia podsumowaliśmy osiem lat prof. Kalety na stanowisku Rektora UEW.
Uroczysta ceremonia to także czas, w którym wręczamy okolicznościowe i okazjonalne nagrody. W trakcie tegorocznej uroczystości tytułem Profesora Honorowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu został wyróżniony prof. dr hab. Józef Dziechciarz, na cześć którego laudację wygłosił prof. dr hab. Krzysztof Jajuga. Prof. Dziechciarz został uhonorowany podziękowaniami i pamiątkowym dyplomem przez Rektora prof. dra hab. Andrzeja Kaletę.
Święto Uczelni stwarza także okazję do wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych dla zasłużonych pracowników UEW. W tym roku odznaczenia państwowe z rąk Wojewody Dolnośląskiego Macieja Awiżenia odebrali:
- dr inż. Daniel Borowiak – Srebrny Krzyż Zasługi,
- dr M. Agnieszka Pietrus-Rajman, prof. UEW – Medal Złoty za Długoletnią Służbę,
- dr hab. inż. Agnieszka Orkusz, prof. UEW – Medal Srebrny za Długoletnią Służbę,
- dr hab. Radosław Pietrzyk, prof. UEW,
- dr hab. Małgorzata Solarz, prof. UEW,
- mgr Wojciech Wachowicz,
- dr Elżbieta Życzkowska.
Medale Komisji Edukacji Narodowej z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Ewy Skrzywanek odebrali:
- dr hab. Robert Kurek, prof. UEW,
- dr hab. Urszula Markowska-Przybyła, prof. UEW,
- dr hab. inż. Agnieszka Orkusz, prof. UEW,
- dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. UEW,
- dr Elżbieta Życzkowska.
Warto zaznaczyć, iż dr hab. inż. Agnieszka Orkusz, prof. UEW była jedyną osobą uhonorowaną dwoma medalami. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!
Rektor złożył także podziękowania i wręczył także dyplomy zasłużonym pracownikom UEW, wyróżniającym się członkom społeczności studenckiej naszej Uczelni oraz firmom szczególnie zaangażowanym na polu współpracy z UEW:
- członkom Władz UEW: profesorom Edmundowi Cibisowi, Bogusławie Drelich-Skulskiej, Bartłomiejowi Nicie, Ewie Stańczyk-Hugiet oraz Kanclerz Magdalenie Janowicz i Kwestorowi Jackowi Sieniawskiemu,
- Pracownikom UEW: dr Annie Jankowiak, prof. UEW, drowi hab. Krzysztofowi Nowosielskiemu, prof. UEW, Katarzynie Łukaszewskiej, Ewie Mierzejewskiej, Małgorzacie Moraszce, Annie Plucie, zespołowi Connection Not Collection oraz Zespołowi ds. Wdrażania EZD,
- przedstawicielom społeczności studenckiej: Nicole Dziurman, Sebastianowi Grzesiakowi, Annie i Katarzynie Węgrzyn oraz Enactus UE Wrocław,
- firmom i organizacjom: Santander Universidades Polska, Impel S.A. oraz Dolnośląskiemu Centrum Onkologii i Hematologii.
Na nasze ręce licznie spłynęły gratulacje i życzenia. Zapraszamy do zapoznania się z listami, które otrzymaliśmy z okazji tegorocznego Święta Uczelni; publikujemy je poniżej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom biorącym udział w tegorocznym Święcie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Do zobaczenia za rok!


