26 maja 2026 r. podczas obchodów XX-lecia wrocławskiego oddziału 3M Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu otrzymał specjalne podziękowanie „za wieloletnią współpracę, zaufanie i zaangażowanie w budowanie wspólnych inicjatyw”.
W trakcie uroczystości odbywającej się w Centrum Innowacji 3M pamiątkową statuetkę wraz z dyplomem odebrały gość honorowy wydarzenia Dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem Ałła Witwicka-Dudek oraz dr hab. Maja Kiba-Janiak, prof. UEW (Katedra Zarządzania Strategicznego i Logistyki UEW). Nagrodę wręczyła Dominika Kawala, Dyrektor Zakładów 3M SuperHub we Wrocławiu.


– To wyjątkowe wyróżnienie jest potwierdzeniem najwyższych kompetencji absolwentów, którzy opuszczają mury Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wielu z nich znajduje zatrudnienie u naszego Partnera, realizując tutaj umiejętności nabyte w trakcie studiów. Doceniona została także pozycja UEW jako cenionego ośrodka badawczo-rozwojowego, który dostarcza rozwiązań umożliwiających kompleksowy rozwój przemysłu. Cieszę się, że nasza Uczelnia otrzymała wyróżnienie właśnie od 3M – partnera niezwykle istotnego dla regionalnej gospodarki, o silnie ugruntowanej obecności na rynku – mówiła Ałła Witwicka-Dudek po odebraniu wyróżnienia.
Eksperci 3M od wielu lat są obecni na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Firma brała udział m.in. w dziesięciu edycjach Targów Pracy UEW, czterokrotnie w DTthonach UEW, a także dwukrotnie w World Cafe. 3M zasiadało także w radzie kierunku Logistyka (rok akademicki 2024/2025), a w programie Mentoring dla Studentów UEW wzięło udział siedmiu mentorów związanych z firmą.
3M aktywnie włącza się także w inicjowanie nowych ścieżek edukacyjnych dostępnych na UEW – ostatnio w przygotowaniu programu wspierania kompetencji zrównoważonego rozwoju. Szczególne zasługi na polu współpracy pomiędzy 3M a naszą Uczelnią mają Mariusz Wawer (Head of Governmental Relations & Sustainability for Poland & CEE) oraz Marcin Wieloch (Operations Manager, Project & Process Manager). Serdecznie dziękujemy!
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu pragnie podziękować firmie 3M za wiele lat wspólnych sukcesów. Wierzymy, że kolejne lata współpracy będą równie udane!


