UEW współorganizatorem V Szkolnej Konferencji Klimatycznej

5 Szkolna Konferencja Klimatyczna uniwersytet ekonomiczny we Wrocławiu

Zmiany klimatyczne a kwestie zdrowa psychicznego, kultury i przemian w gospodarce, a nawet próba diagnozy, czy za katastrofę klimatyczną odpowiada kapitalizm – to tylko niewielka część z bogatego programu V edycji Szkolnej Konferencji Klimatycznej, która 13 marca 2024 ruszy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Szkolna Konferencja Klimatyczna po raz pierwszy odbyła się w 2020 roku, będąc efektem współpracy Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Była ona odpowiedzią na niską jakość edukacji klimatycznej w szkołach, a często nawet jej brak. Uczelnia zaproszona do współpracy przez Fundację Przyjaciół MSK i Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia została współorganizatorem wydarzenia.

Po raz pierwszy od czterech lat, kiedy organizujemy Konferencję, będzie ona trwała aż pięć dni. To oznacza jeszcze więcej wydarzeń kierowanych w szczególności do uczniów i uczennic szkół średnich i podstawowych. Jednak, co bardzo ważne, Szkolna Konferencja Klimatyczna jest otwarta na wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o klimacie – mówi Mariusz Masłosz, koordynator V SKK.

Tegoroczna V edycja odbędzie się w dniach 13-17 marca 2024 r. Od środy do piątku (13-15 marca) będzie można uczestniczyć w prelekcjach, warsztatach i panelach dyskusyjnych, które odbędą się w przestrzeniach Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pierwsze dwa dni skierowane są do uczniów szkół średnich, trzeci – do uczniów szkół podstawowych. Natomiast podczas weekendu (16-17 marca) organizatorzy zapraszają na spacery przyrodnicze.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy. Formularze dostępne pod linkiem: www.linktr.ee/skkwroclaw.

W tym roku będzie można posłuchać między innymi o kwestii zdrowia psychicznego w obliczu zmian klimatu, energetyce atomowej, wpływie kultury na klimat czy też o znaczeniu i sytuacji lasów. Jednymi z ciekawszych punktów będą na pewno dyskusje o biznesie i kapitalizmie w kontekście postępujących zmian klimatu – zapowiada Masłosz.

V Szkolna Konferencja Klimatyczna odbędzie się pod patronatem honorowym Centrum Nauki Kopernik oraz Departamentu Zrównoważonego Rozwoju i Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. Więcej szczegółów i harmonogram wydarzenia w mediach organizatorów. Konferencja potrwa do 17 marca. Przez te dni będą odbywały się panele dyskusyjne, prelekcje, warsztaty i spacery przyrodnicze. Wszystko w celu szerzenia wiedzy nt. zmian klimatu, ich przyczyn i skutków.

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia