Erasmus+: rekrutacja i wydarzenia towarzyszące

Ruszyła Rekrutacja do Programu Erasmus+! Inaugurowaliśmy ją powitaniem studentów z obcych krajów oraz warsztatami dedykowanymi wyjazdom w ramach programu. Prezentujemy relacje z obydwu eventów.

Warsztaty Erasmus+ dla studentek i studentów UEW

12 lutego 2024 roku na naszym Uniwersytecie odbyły się warsztaty dla studentów UEW, którzy pragną wyjechać na stypendium Erasmus + w roku akademickim 2024/2025. W spotkaniu licznie uczestniczyli studentki i studenci z Wrocławia oraz Filii w Jeleniej Górze (online). W trakcie warsztatów zaprezentowano zagadnienia związane z wyjazdem zagranicznym.

Studentów zainteresowanych Programem Erasmus+ powitała prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska, Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej, mobilizując słowami zachęty i motywacji do studiowania za granicą oraz udziału w tegorocznych rekrutacjach.

Na spotkaniu koordynator ECTS dr Tomasz Dyczkowski, prof. UEW przedstawił najważniejsze informacje dotyczące wyboru zagranicznej uczelni oraz instrukcje, jak znaleźć i dopasować przedmioty realizowane za granicą. Koordynator zachęcił też do kontaktu w razie pytań i wątpliwości oraz przypomniał, że podczas 4. semestru studiów licencjackich nasi studenci zwolnieni są z obowiązkowych przedmiotów na UEW – właśnie po to, by umożliwić im udział w wymianie międzynarodowej na studia w ramach Programu Erasmus+. Warto o tym pamiętać!

Na koniec dwugodzinnego spotkania Kamila Tworek z Centrum Współpracy Międzynarodowej UEW przypomniała zasady aplikowania, które należy spełnić, biorąc udział w jednej z dwóch rekrutacji. Przypomnijmy, że pierwsza rekrutacja na studia w ramach Programu Erasmus+ kończy się 20 lutego. Nie jest to jednak ostatnia szansa na wyjazd – już 1 marca rozpoczyna się drugi nabór.

Erasmus Orientation Days

15 lutego 2024 r. powitaliśmy natomiast nowych uczestników programu Erasmus+ z kilkunastu krajów Europy. Podczas dwudniowego wydarzenia pod hasłem Orientation Days, zorganizowanego przez Centrum Współpracy Międzynarodowej przy współpracy z przedstawicielami organizacji Erasmus Student Network, nowo przyjęci studenci mogli poznać nasz zespół, zwiedzić kampus i uzyskać praktyczne informacje związane z pobytem w Polsce i we Wrocławiu. W imieniu władz Uczelni naszych gości powitała prof. dr hab. Bogusława Drelich – Skulska, a dr Tomasz Dyczkowski, prof. UEW przybliżył studentom zasady studiowania na naszej Uczelni, szczegóły realizacji programu oraz bogatą ofertę kursów.

Wszystkim uczestnikom wymiany międzynarodowej życzymy udanego pobytu!

English

Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych również i w tym roku rekrutacji do programu Erasmus+ weźmie udział rekordowa liczba studentek i studentów UEW. Życzymy Wam udanej rekrutacji do programu zwieńczonego udanym wyjazdem na wymarzoną uczelnię zagraniczną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Rekrutacja Erasmus+ trwa!

W przypadku zainteresowania wyjazdem w ramach programu Erasmus+ prosimy o kontakt z Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia